Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Jest wiele miejsc gdzie można studiować taniec. Wybierz uczelnię mądrze.
Awatar użytkownika
Sonia Nieśpiałowska-Owczarek
Posty:110
Rejestracja:wt kwie 14, 2020 7:35 am

czw kwie 30, 2020 7:59 pm

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
https://www.awf.poznan.pl/pl/

Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej
Katedra Tańca i Gimnastyki
prof. dr hab. Piotr Gronek – kierownik Katedry

Zakład Tańca:  
prof. dr hab. Piotr Gronek – kierownik Zakładu
prof. dr hab. Ewa Wycichowska
dr Aleksandra Karpińska
mgr Justyna Torłop-Bajew
mgr Agnieszka Doberska
mgr Paulina Wycichowska
mgr Karol Bilecki – akompaniator
mgr Katarzyna Ambroszczyk – specjalista naukowo-techniczny
_______________________________

Pedagodzy współpracujący: 
mgr Andrzej Adamczak
mgr Janusz Andrzejewski
dr Joanna Borowiec
mgr Alfredo Garcia
dr Roman Celka
dr Joanna Gorwa
dr Elżbieta Grodzka-Kubiak
mgr Jagoda Ignaczak
mgr Maciej Jurasz
prof. dr hab. Jan Konarski
prof. dr hab. Ida Laudańska-Krzemińska
mgr Regina Lissowska-Postaremczak
mgr Dariusz Majchrowicz
mgr Paweł Malicki
prof. dr hab. Alicja Nowak
mgr Leszek Rembowski
dr Małgorzata Stanoch
prof. dr hab. Robert Szeklicki
mgr Przemysław Walkiewicz
prof. dr hab. Małgorzata Woltman- Żebrowska
 
KIERUNEK TANIEC W KULTURZE FIZYCZNEJ

studia stacjonarne pierwszego stopnia (3-letnie) 

Kierunek stworzony jest dla tancerzy na każdym poziomie zaawansowania – od początkujących do osób z dużym doświadczeniem, m.in. zawodowych tancerzy, a także dla osób prowadzących zajęcia z tańca i chcących rozwijać się w tym kierunku.
Studia oferują trzy tysiące godzin zajęć, w tym taniec współczesny, taniec klasyczny, techniki modern, techniki streetowe, uzupełniające, parkour oraz improwizację, kontakt-improwizację, partnerowanie, akrobatykę, tańce charakterystyczne, gimnastykę i body conditioning.
Oferowane są specjalności:
• TANCERZ CHOREOTERAPEUTA
• TANCERZ NAUCZYCIEL
W programie studiów na kierunku są precyzyjnie dobrane do profilu specjalności przedmioty teoretyczne, tj.: anatomia, fizjologia wysiłku, kinezjologia, biomechanika tańca, sensomotoryka ruchu, sterowanie ruchem, wiedza i teoria tańca.
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Po otrzymaniu tytułu licencjata, absolwent przygotowany będzie do prowadzenia lekcji tańca w przedszkolach, szkołach podstawowych i zajęć tanecznych w ośrodkach kultury. Będzie też mógł prowadzić zajęcia o charakterze terapeutycznym w ośrodkach kultury, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, domach pomocy społecznej, klubach seniora i innych, gdzie odbywają się zajęcia z tańcem w formie terapii zajęciowej.

W ramach kierunku Taniec w kulturze fizycznej działają:

• KOMPANIA TAŃCA AWF POZNAŃ
Kompania Tańca AWF Poznań jest zespołem tancerzy, złożonym z zaproszonych do współpracy studentów pod kierunkiem mgr Agnieszki Doberskiej, studiujących Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.
Zespół, co roku przygotowuje nowy spektakl taneczny. Do dotychczasowych sukcesów Kompanii, która, dzięki wzrastającej popularności staje się elementem wizerunkowym naszej Uczelni, wpisuje się nie tylko realizacja dwóch spektakli: „Myśl ucieleśniona”, premiera w 2018 r. i „Gdybym wiedział”, premiera 2017 r., ale przede wszystkim ich jakość i odbiór przez widzów, artystów oraz ekspertów z dziedziny sztuki. Do kolejnych osiągnięć zespołu kierowanego przez Panią magister należą także występy na Festiwalu Malta 2017 r, na Scenie Wspólnej w Poznaniu oraz, co jest szczególnym osiągnięciem, w Teatrze Polskim - czterokrotnie w regularnym repertuarze teatru 
w sezonie 2018/2019. Ponadto zespół wystąpił ze spektaklem „Myśl ucieleśniona” podczas Warsaw Dance Days oraz w Auli Uniwersyteckiej, w ramach obchodów 100 lecia Uczelni Poznańskich. W czerwcu 2019 Kompania była organizatorem wydarzenia pod nazwą „1st edition Tama Contemporary Dance” w Poznaniu, które w dalszym ciągu cyklicznie odbywa się pod nazwą „Contestporary”.
W tym roku Kompania rozpoczęła pracę nad nowym spektaklem pt. „Nowa Ziemia”. Prapremiera spektaklu odbędzie się podczas wydarzenia Contestporary Final, które łączy ludzi poprzez stworzenie wspólnej przestrzeni do dzielenia się pasją do tańca czyli do wyrażania siebie poprzez taniec jako niewerbalny język komunikacji. Wydarzenie skupia wokół siebie głównie młodych ludzi ale jest skierowane do wszystkich pasjonatów tańca. „Contestporary Final” jest złożony z trzech części: warsztatowej, spektaklowej i z tzw. „All Styles Jam and Wars”, kiedy to wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą wyjść na parkiet pokryty podłogą baletową i odpłynąć w swoich tanecznych improwizacjach. Spośród tłumu tańczących sędziowie wybierają chętnych, którzy w ostatniej części wydarzenia stają do konfrontacji tanecznej jeden na jednego aż jury wyłoni najciekawszego tancerza tego wieczoru.
Więcej o Kompanii Tańca AWF Poznań na stronach:
https://www.facebook.com/Kompania-Ta%C5 ... 512382457/
https://www.youtube.com/watch?v=YGTtUhqqs3o

• SKN PRACOWNIA NAUK O TAŃCU AWF POZNAŃ
Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze Tańca i Gimnastyki AWF Poznań powstało w 2018 roku, by prowadzić badania tańca w kontekście różnych nauk oraz realizować interesujące wydarzenia na styku nauki i sztuki, jak działania performatywne, wykłady, warsztaty, i konferencje naukowe.
Problematyka badawcza Koła:
- charakterystyka różnych technik ruchu i tańca
- analiza choreologiczna
- metodologia nauczania tańca w obrębie jego różnych gatunków, technik i stylów
- taniec a nauki o zdrowiu: profilaktyka zdrowia, funkcje terapeutyczne
- taniec w odniesieniu do innych nauk - ujęcie multidyscyplinarne
Nasze działania:
Dużym sukcesem SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań była współorganizacja
I Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dance Connections w 2019 roku.
W ramach procesu badań ruchowych SKN powstały spektakle:
- „(nie)wiara” autorstwa obecnie już Absolwentów kierunku TKF Katarzyny Leszek i Wojciecha Furmana; spektakl został zaproszony na następujące Festiwale: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca w Lublinie (2018), Warsaw Dance Days (2018) i SoloDuo Festival w Budapeszcie (2019)
- „Arché” autorstwa Julii Podgórskiej, Zuzanny Zwolińskiej, Danuty Korbal, Alicji Wójtowiec i Szymona Obolewicza został zaprezentowany na Warsaw Dance Days 2019
SKN włącza się w szereg akcji artystycznych i edukacyjnych podejmując i popularyzując taniec na różne sposoby uczestnicząc m. in. w wydarzeniach takich jak Dni Otwarte AWF Poznań, Targi Edukacyjne, Festiwal Nauki i Sztuki, Noc Naukowców, czy Festiwal Malta.

Szczegółowe informacje dotyczące sylwetki absolwenta, egzaminów wstępnych oraz opłat są dostępne na stronie:
https://www.awf.poznan.pl/pl/rekrutacja-aktualnosci

Przydatne informacje:
Rekrutacja 2020/2021 – specjalnie założona grupa facebookowa Rekrutacja 2020: 
https://www.facebook.com/groups/Rekrutacja2020/

Zapraszamy na stronę wydarzenia „Taniec w kulturze fizycznej – Dni Otwarte Online”, gdzie znajduje się wiele interesujących materiałów o kierunku:
https://www.facebook.com/events/159400072014649/
Sonia / Zarząd Forum Tańca
ODPOWIEDZ