Ruchome Teksty Numer 1

Teksty, felietony, publikacje.

Moderator:Moderator Ruchomych Tekstów

Awatar użytkownika
Aleksandra Borys
Posty:10
Rejestracja:pn kwie 20, 2020 11:54 am

pt maja 22, 2020 4:43 pm

Pierwszy numer Ruchomych Tekstów z udziałem Karoliny Kraczkowskiej, Ramony Nagabczyńskiej de Barbaro, Mary Szydłowskiej oraz Weroniki Pelczyńskiej dostepne jest od dzis do wydrukowania.
PDF do pobrania i druku dostępny pod linkiem : https://drive.google.com/file/d/1iOLU03 ... p=drivesdk

Ruchome Teksty to gazeta choreograficzna ukazująca się co miesiąc.

Ruchome Teksty są oddolną inicjatywą wynikającą z potrzeby platformy dla głosu artystów praktyków choreografii. Idea ta powstała w wyniku dyskusji, spotkań, rozmów przy kawie, wizyt studyjnych. Pragnąc wzmocnić i upowszechnić głos choreografii narodził się pomysł gazety.

Format gazety Ruchome Teksty jest celowo skromy, co umożliwia dostępność, zmniejsza koszty oraz ułatwia realizacje comiesięcznego publikowania kolejnych numerów. Dzięki temu zachowuje świeżość i adekwatność do rzeczywistości. Jego celem jest upowszechnianie myśli, idei oraz złożoności choreografii jako dziedziny sztuki. Każdy numer jest publikowany w formacie pdf. dzięki czemu łatwo wydrukować egzemplarz na jednej kartce A4.
Co miesiąc nowy numer publikowany jest na Forum Tańca, również zapraszam do śledzenia gazety na Instagram.com/Ruchome_Teksty

Każdy tekst w gazecie publikowany jest w oryginalnym języku w jakim powstał. Intencjonalnie oferując artystom wolność wyboru, okazało się że język polski miesza się z językiem angielskim w praktyce. Podkreśla to też jak mocno praktycy tej dziedziny sztuki w Polsce są związani/ są częścią europejskiej choreografii.

Ruchome Teksty działają bez budżetu, dlatego każde wsparcie jest ogromna wartością. Każdy numer dostępny w pdf. będzie zbierał środki na https://zrzutka.pl/xu953h zebrane fundusze zostaną równo rozdzielone na opublikowanych w nim artystów.
Załączniki
0001-2.jpg
0002.jpg
ODPOWIEDZ