KOLEJNE ŚWIADCZENIE POSTOJOWE Z TEJ SAMEJ UMOWY

Poradniki, dyskusje, postulaty zw. ze stanem Epidemii.
Awatar użytkownika
Sonia Nieśpiałowska-Owczarek
Posty:110
Rejestracja:wt kwie 14, 2020 7:35 am

pt lip 03, 2020 12:03 pm

NIE MAM 100% PEWNOŚCI, CZY DEADLINE NA SKŁADANIE WNIOSKU O KOLEJNE ŚWIADCZENIE POSTOJOWE NIE MINĄŁ 30.06.2020. JEŚLI MACIE WIEDZĘ - PISZCZCIE W KOMENTARZACH


Jeśli dostaliście już świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne (PODPISANE A NIE ZREALIZOWANE W WYNIKI PANDEMII UMOWY O DZIEŁO, ZLECENIA ITP) a Wasza sytuacja w wyniku obecności zagrożenia COVID19 nie uległa poprawie, możecie złożyć KOLEJNY WNIOSEK (a potem kolejny i TAK ŁĄCZNIE 3 RAZY)

Czyli tak:

Jeśli jeszcze nie złożyliście, należy złożyć:

PIERWSZY WNIOSEK - składa Twój zleceniodawca

Jeśli zawarłeś umowę cywilnoprawą i umowa nie doszła do skutku lub nastąpiło ograniczenie jej realizacji w związku z przestojem w prowadzeniu działalności w następstwie COVID-19, wystąp do ZUS za pośrednictwem swojego zleceniodawcy albo zamawiającego o świadczenie finansowe, które zrekompensuje Ci utratę przychodów (do 2080 ZŁ).
https://www.gov.pl/web/gov/swiadczenie- ... ilnoprawne

jeśli już otrzymaliście takie świadczenie, wówczas trzeba złożyć:

KOLEJNY WNIOSEK - składasz juz sama / sam

Jeśli twoja sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku o przyznanie świadczenia postojowego nie uległa poprawie, złoż wniosek o kolejne świadczenie postojowe. Świadczenie możesz otrzymać maksymalnie 3 razy. Kolejne świadczenie możesz otrzymać nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.
https://www.gov.pl/web/gov/swiadczenie- ... ilnoprawne

Pamiętajcie że dobrze jest założyć Profil Zaufany.
Poradnik w strefie dla Członków stowarzyszenia:
https://forumtanca.org/viewtopic.php?f=16&t=33
Sonia / Zarząd Forum Tańca
Awatar użytkownika
Sonia Nieśpiałowska-Owczarek
Posty:110
Rejestracja:wt kwie 14, 2020 7:35 am

pt lip 24, 2020 9:30 am

Witajcie, mogę tylko powiedzieć, że złożyłam wniosek o kolejne świadczenie z datą lipcową i przyznano mi. Tak więc deadline do końca czerwca na składanie chyba nie działa. Próbujcie!!!
Sonia / Zarząd Forum Tańca
ODPOWIEDZ